V měsíci říjnu se žáci naší školní družiny zúčastnili 13. ročníku mezinárodního projektu na podporu četby a propojení škol Záložka do knihy spojuje školy na téma: Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení. Pro výměnu záložek nám byla přidělena základní škola Čakanovce, nacházející se v oblasti východního Slovenska.
 
Do tvorby záložek se zapojili žáci druhých, třetích a čtvrtých tříd. Děti s nadšením kreslily různé postavičky z oblíbených knih a některé si dokonce troufly nakreslit i příběh. Tato výtvarná aktivita je velmi bavila, vytvořily spoustu krásných a nápaditých záložek a pevně věříme, že se líbily i v místě doručení. Projekt podpořil u žáků tvořivost a fantazii. Posílil i jejich morální hodnoty možností obdarovat někoho neznámého.
 
Koordinací a realizací projektu byly pověřeny paní vychovatelky Traganová a Šenderová a realizaci podpořily svou účastí na projektu i paní vychovatelky Sládková a Mouralová.