Jednou z prvních akcí Parlamentu byl prvorepublikový týden, v jehož rámci se uskutečnilo utkání na počest historických ostravských fotbalových týmů TJ Slovan Ostrava a SK Slezská Ostrava, který byl předchůdcem dnešního FC Baník Ostrava. Na začátku prosince se odehrálo také Mikulášské fotbalové utkání dívčích týmů. V návaznosti na tato utkání se Parlament rozhodl podpořit i současný tým Baníku, který se po několika neúspěšných letech vyhoupl na přední místa tabulky. V předvánočním čase jsme se tak rozhodli darovat hráčům jejich vlastní vánoční stromeček.

Stromeček ozdobený perníčky ve tvaru dresů a modrostříbrnými řetězy předali hráčům Baníku kapitáni a kapitánky fotbalových družstev – Julie Petříková, Klára Šramková, Nicolas Adamčík a Filip Kaňák. Ti díky Baníku prožili opravdu nezapomenutelný den – kromě setkání a focení s hráči si také prohlédli stadion včetně šaten a hráčského zázemí a vyfotili se na hřišti.

DSCF1770

Dopoledne se školní výprava vydala na stadion se stromečkem a ozdobami. PR manažerka, paní Iveta Palochová, je provedla stadionem a možnost měli nahlédnout do posilovny, šaten hráčů, sauny a sprch. Po společné fotografii přímo na trávníku vítkovického stadionu pak přišel čas nazdobit stromeček v prostorách před šatnami. Na tom visí třiadvacet perníčků ve tvaru dresů s čísly a jmény všech hráčů, a zdobí jej modrostříbrné řetězy. Ty byly vyrobeny ze zrecyklovaných vlajek, které byly dříve součástí zápasového chorea.

Vzhledem k tomu, že trénink mužstva se přesunul na 14:00, paní manažerka naši výpravu vyzvedla odpoledne autem před školou a odvezla na stadion. Tam se už mezitím stromečkem těšili hráči, kteří se scházeli na předzápasový trénink, a také trenér, pan Bohumil Páník, který u něj natočil předzápasový rozhovor.

U stromečku jsme se pak setkali a vyfotili s hráči. Nechyběl kapitán týmu Milan Baroš, brankář Jan Laštůvka a další hráči A týmu: Daniel Holzer, Patrizio Stronati, Ondřej Šašinka, Dame Diop, Martin Fillo, Filip Kaloč, Václav Procházka a Adam Jánoš.

Doufáme, že jsme alespoň trochu přispěli k předvánoční atmosféře a pohodě klubu, který hned následující den porazil Bohemians 1905 2:0.

stromek1

Děkujeme také za věnování stromečku paní Ivoně Kamené, mamince Sabiny Kamené ze 7.A, a za výrobu řetězů třídám 8.A a 8.B pod vedením Mgr. Radky Mikulenkové a Mgr. Magdy Pokludové. Ceduli s věnováním vyrobila Markéta Veselá z 9.A.