Dne 24. 5. 2018 proběhl první orientální bazárek na naší škole, pod taktovkou našich snaživých dětí, jejich rodičů a členů Přípravného výboru školního žákovského parlamentu, který se opravdu vydařil. Desítky dětí již hodinu před zahájením nervózně postávaly před školou s taškami nacpanými až po okraj věcmi, které měly připraveny na prodej, směnu nebo je jen chtěly darovat na charitu. Naši osmáci finišovali s přípravou stánku s dobrotami a nápoji, po kterých se během hodinky po zahájení bazaru jen zaprášilo. Děti na dekách či prostěradlech dělaly poslední přípravy před prodejem, snažily se najít nejlepší místo pro prodej a úderem 15. hodiny to začalo.

 

I když nebyl bazárek primárně určen pro rodiče, ale jen pro naše žáky, mnohým rodičům to nedalo a přišli se na vlastní oči přesvědčit, co to ty jejich ratolesti vlastně dělají. A to bylo něco pro naše malé trhovce, kteří se je snažili okamžitě nalákat k nákupu právě jejich věcí. Bylo interesantní sledovat ten mumraj, šum a hukot, který se ozýval od jednotlivých trhovců, ktěří se snažili seč mohli, vyrovnat se prodejcům z Grande Bazaru v Istanbulu. Myslíme si, že se jim to povedlo a v mnohém je určitě i předčili.

Děti i ukázaly, že mají srdíčka na správném místě, neboť na konci bazárku se sešlo neuvěřitelné množství věcí, od hraček, plyšáků, přes brusle až ke knihám, které děti darovaly pro MOMENT charity shops, který výtěžek z jejich dalšího prodeje věnuje pro mobilní hospic Ondrášek v Ostravě.

Během bazárku se podařilo vybrat pro hospic Ondrášek krom věcných položek i neuvěřitelných 2141 Kč. Děkujeme!