Počínaje dnem 3.09.2019 se moravskoslezští policisté již po několikáté zapojili do celorepublikového projektu s názvem Zebra se za Tebe nerozhlédne. V této souvislosti v prvních dnech nového školního roku preventivně působí poblíž přechodů pro chodce v blízkosti základních škol a dětem připomínají zásady bezpečného chování v silničním provozu, zejména v souvislosti s přecházením vozovky.

 

Zmíněný celorepublikový projekt se v letošním roce objevuje v nové podobě. Policisté v rámci projektu chtějí děti a pedagogické pracovníky seznámit s novým pracovním sešitem, který je zaměřen nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí a nabídnout jeho využívání. Pracovní sešit včetně manuálu k práci se sešitem je volně dostupný na: http://www.policie.cz/clanek/zebra-se-predstavuje-v-novem-kabatu.aspx a je určen ke stažení a práci s ním.